WYDARZENIA

DZIEŃ KOBIET W YOGAPOLIS- 8 marca godz. 14.00

Bollywood dancers dress
 Dzień Kobiet to doskonała okazja do spotkania i wspólnego celebrowania kobiecości. Zapraszamy więc drogie Panie na Dzień Kobiet w Yogapolis. Będą rozmowy o wszystkim, dużo śmiechu, dobra herbata i słodki poczęstunek, a przede wszystkim będzie niezwykle kobiecy, barwny i energetyczny taniec orientalny, w którego tajniki wprowadzi nas Marta Kolew. Martę  znamy jako joginkę i pełną energii i pomysłów, zawsze uśmiechniętą dziewczynę. A że jest ona także antropolożką, znawczynią i wielką miłośniczką tureckiej kultury, zabierze nas teraz w świat swojej wielkiej pasji- tańca brzucha. Ten pełen radości, wdzięku sposób poruszania pozwala wyzwolić swoją energię, wyrażać swoją niepowtarzalność, oraz poznać i cieszyć się swoim ciałem. Tak więc zapraszamy na kameralne spotkanie i beztroskie tańce.
 Wstęp wolny. Strój dowolny:) Jedynym warunkiem uczestnictwa, ze względu na ograniczenia lokalowe jest wpisanie się na listę, tak więc proszę o wcześniejszy kontakt mailowy: yogapolis.studio@gmail.com lub telefoniczny: 515 66 20 98.

SLOT SHOPKA 2014

SLOTShopka_pocztówka
Już w najbliższą niedzielę 14 grudnia Yogapolis będzie gościć na Slot Shopce. To niekomercyjne spotkanie ludzi i organizacji, które swoje zasobami i umiejętnościami w tym przedświątecznym okresie pragną podzielić się z innymi. Wśród przygotowanych warsztatów każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie coś dla ciała i ducha, nie może więc zabraknąć i jogi. Najważniejsze jest to, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w zorganizowaniu wigilii dla osób bezdomnych.
Gdzie? Gliwice, Aleja Przyjaźni (naprzeciwko ruin Teatru). Kiedy? Zajęcia jogi poprowadzę o 16.30, ale całe wydarzenie rozpoczyna się już o 14.00 i potrwa do wieczora. Cena, podobnie jak każdego warsztatu 5 zł. Chętnych zapraszam do zapisania się na zajęcia za pośrednictwem maila: yogapolis.studio@gmail.com.
Więcej informacji o programie i zapisach znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/706195206162761
Do zobaczenia:)
WARSZTAT:  ASHTANGA  YOGA I JEJ WALORY TERAPEUTYCZNE
10722845_982227658459685_1121501150_o[1]

 7 grudnia kolejne spotkanie z Ashtanga Yogą i Renią Depciuch. Tym razem Renia zapozna nas z terminem Yoga Chikitsa oznaczającym Jogę Terapeutyczną i nawiązującym do procesu w którym eliminujemy podstawowe przyczyny chorób ciała. Pierwsza Seria Ashtanga Vinyasa Yoga, poprzez regularną praktykę asan wprowadza harmonię w doszach (vata, pitta i kapha) i gunach w naszego umysłu (tamas, rajas i sattva). Gimnastycy, tancerki i osoby z duża mobilnością choć potrafią wykonać pozycje Pierwszej Serii od samego początku ich praktyki, podobnie jak osoby dopiero zaczynające „ćwiczyć” potrzebują regularnej praktyki, by osiągnąć zdrowie i harmonię Yogi Chikitsa .

Zajęcia rozpoczną się od prowadzonej sesji całej Pierwszej Serii Ashtanga Vinyasa Yoga z pół pozycjami przygotowującymi ciało do dalszego wysiłku zakończonej bezpieczną pranayamą. 

Po przerwie przejdziemy do kluczowych pozycji Pierwszej Serii Ashtanga Vinyasa Yoga, a mianowicie Pashimottanasana i Baddhakonasana. Wykonamy 10 pozycji przygotowawczych na otwarcie bioder oraz pięć pozycji odwróconego „gołębia” na rozciągnięcie mięśnia gruszkowatego.

Następnie poznamy anatomię oddechu z dźwiękiem, Ujjayi pranayama i jego powiązanie z zaworami energetycznymi, bandha.

Renia, którą mieliśmy już okazje poznać podczas poprzedniego warsztatu miała szczęście praktykować z uczniami  Pattabhi Joisa dzięki czemu może przekazać nam wiedzę, która nie jest oderwana od korzeni rzeczywistej Ashtanga Vinyasa Yoga i podzielić się z wskazówkami, które stały się dla niej kluczem do zrozumienia piękna jogi.

Harmonogram

Niedziela 7.12.2014

11.30 – 13.30 Pierwsza Seria Prowadzona & Pranayama.

14.00 – 15.30 Praktyka kluczowych pozycji pierwszej serii. Oddech Ujjayi, Bandha, kontynuacja pranayama.

Miejsce: Yogapolis, Gliwice ul. Zwycięstwa 12

Cena 80 zł

WARSZTAT ASTANGA I TAHI YOGA Z RENIĄ DEPCIUCH

10450968_945693325446452_4944040114835972733_n[1]
Już 19 października (niedziela) zapraszamy na spotkanie z Renią Depciuch-  doświadczoną joginką, filozofką, artystką, nauczycielką jogi i masażu tajskiego.   Prowadzony przez nią warsztat Ashtanga i Thai Yogi składa się z dwóch niezależnych części rozdzielonych krótka przerwą podczas której będzie można napić się herbaty, zjeść coś słodkiego i porozmawiać o jodze i nie tylko:)   Zachęcam do zapoznania się z programem i sylwetką prowadzącej, no i ..do zobaczenia na warsztacie, już niebawem w Yogapolis:)
Część pierwsza:
Ashtanga Vinyasa Yoga 11.00- 13.00
True knowledge is not something that occur In one`s mind alone.
Pierwsza część warsztatu poświęcona będzie praktyce pierwszej serii Ashtanga Vinyasa Yoga.  Dowiecie się,  jak właściwie praktykować asany w Ashtandze i gdzie tkwi różnica pomiędzy praktyką jogi Iyengara a Ashtangą. Przyjrzymy się również ograniczeniom naszego ciała pod względem anatomicznym. Zidentyfikujemy trzy rodzaje bólu, które mogą pojawić się w trakcie praktyki. „No pain, no gain” ta maksyma być może ma zastosowanie w innych aspektach naszego życia, ale stosowana podczas wykonywania asan może mieć charakter destrukcyjny. Praktykę zakończymy wygięciami do tyłu tzw. drop back
Część druga:
Thai Yoga 14.00- 16.00
Koncepcja masażu tajskiego oparta jest na niewidocznych liniach energetycznych przeszywających nasze ciało. To rodzaj naszej drugiej skóry nazywany w Tajlandii Pranamaya Kosha. W masażu tajskim z 72.000 linii wydzielono 10 najważniejszych, które mają ważne zastosowanie w akupresurze. Masaż wykonany wzdłuż tych linii przynosi efekt rozluźnienia i ma znaczenie terapeutyczne, często lecznicze.
Podczas warsztatu poznamy pierwszą sekwencję masażu tajskiego rozpoczynającą się od masażu nóg. Znany psycholog Lowen twierdzi, że poprzez napięcia w mięśniach nasz wewnętrzny konflikt utrwala się w ciele. Spróbujmy zatem rozluźnić nasze łydki i poczuć gdzie w ciele przechowujemy tzw. trigger point.Renia Depciuch – yoginka z wyboru z wykształcenia filozofka klasycznej yogi indyjskiej, wizjonerka. Certyfikowany nauczyciel yogi i masażu tajskiego. Prowadzi zajęcia z Ashtanga Vinyasa Yoga. Rozwija swoje umiejętności podczas licznych pobytów w Indiach i Tajlandii. W wolnych chwilach interesuje się sztuką jako przedsięwzięciem duchowym.Jej fanpage : YIN YOGA POLAND https://www.facebook.com/pages/Yin-Yoga-Poland/746292108762285?fref=ts Yin Yoga Poland
Miejsce: Yogapolis, Gliwice, ul. Zwycięstwa 12
Cena: 50 zł za pojedynczy moduł
80 zł za całość

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s